Elector PSP dla kurcząt: Preparat na wszy i świerzbowce (2023)

Wyobraź sobie taką sytuację: masz piękne stado kurczaków, ale jest jeden mały problem: te nieznośneroztocza i wszyktórzy uwielbiają infekować swoje pióra i powodować wszelkiego rodzaju kłopoty. Pozbycie się wszy i roztoczy może być długą i trudną męką, chyba że masz odpowiedni produkt do pomocy. I tu właśnie do gry wkracza Elector PSP. Poświęćmy trochę czasu, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie do zwalczania owadów, w tym o tym, czym jest, jak działa i czy można go bezpiecznie stosować u kurczaków.

Elector PSP para pollos: Tratamiento para piojos y ácaros (1)

Dlaczego wszy i roztocza stanowią problem dla kurczaków?

Być może zastanawiasz się: „Dlaczego roztocza i wszy są tak dużym problemem? Dlaczego muszę być tak proaktywny, aby trzymać je z dala od moich kurczaków? Odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana niż wszy i roztocza, które powodują problemy zdrowotne.Faktem jest, że zestresowane i chore kurczęta nie są tak produktywne.Jeśli liczysz na to, że twoje stado będzie produkować jaja, ale one wciąż chorują na pasożyty, masz kłopoty.

Oto kilka powodów, dla których należy jak najszybciej leczyć roztocza i wszy u kurczaków:

 • podrażnienie i dyskomfort:Roztocza i wszy to pasożyty zewnętrzneŻywią się krwią, skórą i piórami kurcząt. Ich obecność powoduje swędzenie, podrażnienie i dyskomfort u ptaków, prowadząc do nadmiernego drapania i dziobania. Może to skutkowaćutrata piór, uszkodzenia skóry, a nawet rany, przez co kurczęta są podatne na infekcje.
 • Zmniejszona produkcja jaj: Inwazje roztoczy i wszy mogą wpływać na ogólny stan zdrowia i samopoczucie kurcząt, powodując stres i azmniejszona produkcja jaj. Pisklęta mogą skierować swoją energię na radzenie sobie z uciążliwościami powodowanymi przez pasożyty, zmniejszając ich zdolność do konsekwentnego składania jaj.
 • anemia i osłabienie: W ciężkich przypadkach inwazja roztoczy i wszy może powodować u kurcząt anemię. Pasożyty żywią się krwią ptaków, co powoduje utratę składników odżywczych i osłabia ich układ odpornościowy. Kurczaki z anemią mogą wykazywać objawyletarg, zmniejszony apetyt i ogólne pogorszenie stanu zdrowia.
 • rozprzestrzenianie się choroby: Roztocza i wszy mogą służyć jako wektory chorób, umożliwiając im przenoszenie patogenów między stadami. Mogą przenosić bakterie, wirusy i inne pasożyty, zwiększając ryzyko infekcji i pogarszając ogólny stan zdrowia kurczaków.
 • Negatywny wpływ ekonomiczny: Inwazja roztoczy i wszy może mieć konsekwencje ekonomiczne dla hodowców drobiu. Zmniejszona produkcja jaj, zwiększona śmiertelność i konieczność dodatkowych zabiegów weterynaryjnych może prowadzić do strat finansowych dla fermy.

Co to jest elektor PSP?

Elector PSP zyskał ostatnio popularność w przemyśle drobiarskim ze względu na swoją skuteczność w zwalczaniu inwazji roztoczy i wszy, co czyni go cennym narzędziem dla właścicieli drobiu i rolników, pozwalającym utrzymać zdrowie i produktywność ich stad. Więc co to jest?

Elector PSP to środek owadobójczy przeznaczony specjalnie dla drobiu, w tym kurcząt.Jest pomysłem Elanco, renomowanej firmy w dziedzinie zdrowia zwierząt. Elector PSP zawiera silny składnik aktywny o nazwie Spinosad, który pochodzi z fermentacji S. Spinosa, naturalnie występującej bakterii.

Aktywny składnik tego potężnego produktu jest w rzeczywistości mieszanką dwóch składników: spinozynu A i spinozynu D w stosunku 17:3. Ta kombinacja spinozynów sprawia, że ​​Elector PSP jest wysoce skuteczny przeciwko szerokiej gamie szkodników, w tym roztoczom i wszy, które często atakują kurczaki. Co najważniejsze, przy prawidłowym stosowaniu produkt ten jest skuteczny przeciwko dwóm trudnym do zabicia gatunkom roztoczy:roztocza ptaków(Ornithonyssus sylviarum) yroztocza czerwonego drobiu(Dermanyssus gallinae).

Jak działa Elector PSP?

Elector PSP działa zarówno jako środek larwobójczy, jak i dobójczy dla dorosłych, co oznacza, że ​​może atakować i zabijać zarówno niedojrzałe, jak i dorosłe formy roztoczy i wszy. Zaburza system nerwowy tych szkodników, prowadząc do paraliżu i ostatecznie śmierci. Jak wspomniano powyżej, aktywny składnik Spinosad jest siłą napędową, ponieważ atakuje owady na różnych etapach życia.

Na przykład, gdy owady zetkną się z Elector PSP w fazie dorosłej, nie będą w stanie funkcjonować. Podczas etapów wzrostu larw lub jaj atakowany jest układ nerwowy, często powodując paraliż. Jak? Spinosad blokuje pewne szlaki nerwowe, działając na receptory nikotyny, acetylocholiny i GABA.

Jak stosować Elector PSP na kurczakach

Elector PSP para pollos: Tratamiento para piojos y ácaros (4)

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju leków lub substancji chemicznych, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak je stosować, aby uzyskać maksymalny efekt. Oto kilka instrukcji, które pomogą Ci zastosować Elector PSP u kurczaków jako środek na wszy i roztocza:

Roztwór

Przed aplikacją należy odpowiednio rozcieńczyć Elector PSP. Zalecane proporcje rozcieńczenia mogą się różnić w zależności od konkretnej inwazji i rodzaju szkodników, na które celujesz. Oto kilka przykładów:

 • Do zwalczania północnych roztoczy ptaków: Zmieszaj 90 ml Elector PSP z 10 galonami wody. Zapewnij pełne pokrycie, szczególnie w regionie kloaki i wokół niego. Użyj około 1 galona rozcieńczonego roztworu na każde 100 ptaków.
 • Do zwalczania świerzbowców u ptaków: Rozcieńczyć 60 ml Elector PSP w 5 litrach wody. Ten rozcieńczony roztwór może pokryć powierzchnię około 2500 stóp kwadratowych podczas opryskiwania otaczających obszarów.

Konieczne jest przestrzeganie instrukcji podanych na etykiecie produktu w celu uzyskania dokładnych proporcji rozcieńczenia, ponieważ mogą się one różnić w zależności od stężenia i składu Elector PSP.

Aplikacja

Po przygotowaniu rozcieńczonego roztworu nadszedł czas, aby zastosować Elector PSP u kurczaków. To w jaki sposób:

 1. Użyj butelki z rozpylaczem, opryskiwacza lub innego odpowiedniego sprzętu do rozpylenia roztworu.
 2. Zacznij od ukierunkowania na dotknięte obszary. Zwykle obejmują one obszar wentylacji, w którym gromadzą się roztocza i wszy, a także wszelkie inne obszary, w których obserwuje się inwazje.
 3. Zapewnij całkowite pokrycie piór, sierści oraz pęknięć i szczelin, w których mogą się ukryć szkodniki.
 4. Zwróć uwagę na obszary wokół otworu wentylacyjnego, pod skrzydłami i w okolicy szyi.
 5. Jeśli to możliwe, delikatnie oddziel pióra, aby bezpośrednio odsłonić dotknięte obszary w celu uzyskania najskuteczniejszej aplikacji.
 6. Powtórz aplikację po 14 dniach, aby upewnić się, że zaatakowane zostaną również szkodniki, które przeżyły lub nowo wyklute.

Obejrzyj także ten film, w którym hodowcy opowiadają o swoich doświadczeniach z Elector PSP:

Jak używać Elector PSP na powierzchniach

Jeśli wolisz oszczędzić swoim kurczakom kąpieli Elector PSP, istnieją inne sposoby radzenia sobie z przydomowymi populacjami szkodników. Możesz rozpylać rozcieńczony Elector PSP na powierzchniach, w tym wokółwyścig kurczakówyw ramach spółdzielni. Inne odpowiednie lokalizacje obejmują stajnie dla koni, zagrody dla bydła i mleczarni oraz inne struktury rolnicze. Oto kilka wskazówek, które zapewnią sukces:

 • Rozcieńczenie do powierzchni współpracujących: Jeśli chodzi o pielęgnację kurnika i jego powierzchni, Elector PSP musi być odpowiednio rozcieńczony, aby osiągnąć skuteczne rezultaty. Dokładny stosunek rozcieńczenia może się różnić w zależności od zaleceń producenta. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie produktu.
 • aplikacja natryskowa: Po przygotowaniu rozcieńczenia za pomocą opryskiwacza niskociśnieniowego lub zbiornika natryskowego nanieść Elector PSP na powierzchnie w domu. Zapewnij pełne pokrycie wszystkich obszarów, w których mogą ukrywać się szkodniki, takich jak pęknięcia, szczeliny i budki lęgowe.
 • wskazując na muchy: Elector PSP może być używany do zwalczania much domowych i stajennych. W przypadku much domowych zaleca się rozcieńczenie 60 ml Elector PSP w 10 galonach wody. Zastosuj roztwór na wszystkich powierzchniach, na których spoczywają muchy, w tym na ścianach, sufitach i innych obszarach podatnych na muchy.
 • zwalczanie chrząszczy: Do zwalczania ciemnych chrząszczy i chrząszczy można stosować Elector PSP w aerozolach o małej lub średniej objętości. W przypadku opryskiwania małymi objętościami zmieszać Elector PSP z 15 galonami wody, natomiast w przypadku oprysków o średniej objętości należy użyć 40 galonów wody. Dostosuj ilość Elector PSP w zależności od obszaru, który chcesz pokryć.
 • Środki ostrożności dla roślin: Należy pamiętać, że Elector PSP należy stosować ostrożnie w pobliżu roślin owocowych i warzywnych na swoim podwórku. Aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia tych roślin, należy uważać, aby oprysk był skoncentrowany na zamierzonych obszarach i unikać kontaktu z roślinnością.

Czy podczas korzystania z Elector PSP obowiązuje okres karencji?

NIE! Jedną z wyjątkowych cech Elector PSP jest jego skuteczność przeciwko roztoczom i wszom bez konieczności usuwania jaj na okres. Oznacza to, że jaja zniesione przez leczone kury mogą być spożywane bez okresu oczekiwania, zapewniając ciągłość produkcji jaj i minimalizując zakłócenia w stadzie.

Elector PSP Środki bezpieczeństwa i środki ostrożności

Elector PSP para pollos: Tratamiento para piojos y ácaros (5)

Należy zauważyć, że Elector PSP należy stosować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta i pod nadzorem lekarza weterynarii lub specjalisty od drobiu. Aby zapewnić optymalne wyniki i dobrostan piskląt, należy przestrzegać odpowiednich technik rozcieńczania, stosowania i środków ostrożności.

Używając Elector PSP jako środka przeciw wszom i roztoczom u kur, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Zacznij od uważnego przeczytania i zrozumienia instrukcji, środków ostrożności i ostrzeżeń podanych na etykiecie produktu. Nosić odpowiedni sprzęt ochrony osobistej, taki jak rękawice, okulary i odzież ochronną, aby zminimalizować kontakt ze skórą lub oczami. Chociaż możesz umieścić go na swoich kurczakach, nie chcesz, aby cię dotykał!

Przechowuj pozostałą ilość Elector PSP w oryginalnym pojemniku w chłodnym, ciemnym miejscu. Chcesz również trzymać go z dala od dzieci i zwierząt.

Należy również zachować ostrożność podczas używania Elector PSP w pobliżu źródeł wody. Unikaj nakładania produktu bezpośrednio na powierzchnię wody lub obszary z mięczakami, ponieważ spowoduje to ich śmierć. Pojemnik i niewykorzystany produkt należy zutylizować w sposób odpowiedzialny, zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami.

Jeśli w dowolnym momencie masz wątpliwości lub pytania, skonsultuj się z lekarzem weterynarii zajmującym się ptakami lub specjalistą, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne stosowanie Elector PSP.

Końcowe przemyślenia na temat Elector PSP do leczenia wszy i roztoczy

Elector PSP okazuje się być cennym narzędziem w walce z wszami i roztoczami u kurcząt. Dzięki aktywnemu składnikowi Spinosad oferuje skuteczne i bezpieczne rozwiązanie bez pobierania komórek jajowych. Postępując zgodnie z odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi stosowania, w tym współczynników rozcieńczania i leczenia zarówno kurcząt, jak i powierzchni kurników, możesz chronić swoje stado przed tymi irytującymi szkodnikami. Krótko mówiąc, dzięki Elector PSP możesz promować zdrowe i dobrze prosperujące środowisko dla kurczaków, wolne od wszy i roztoczy.

Elector PSP para pollos: Tratamiento para piojos y ácaros (6)

Waleria Taylor

Valerie pisze treści od 2016 roku dla stron internetowych i firm na całym świecie. Podróżniczka, tancerka, mistrzyni sztuk walki, Valerie uwielbia gromadzić doświadczenie i mądrość. Jej podróże zaprowadziły ją do ponad 20 krajów i ma nadzieję, że wkrótce zobaczy więcej świata.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Aron Pacocha

Last Updated: 11/06/2023

Views: 5321

Rating: 4.8 / 5 (48 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Aron Pacocha

Birthday: 1999-08-12

Address: 3808 Moen Corner, Gorczanyport, FL 67364-2074

Phone: +393457723392

Job: Retail Consultant

Hobby: Jewelry making, Cooking, Gaming, Reading, Juggling, Cabaret, Origami

Introduction: My name is Aron Pacocha, I am a happy, tasty, innocent, proud, talented, courageous, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.